Zjarri në Malin mbështet Na!

Faleminderit për të zjarrit në Malin për të pritur një përfitim të lumtur orë për ne. Ne ngritur $ 425! Kjo është vetëm përmes mbështetjes së komunitetit si kjo që punon tregun tonë krejtësisht vullnetare. Ne jemi të kënaqur që të ketë FOTM në lagje.

Pjesë

Shitësit Featuered e javës: CREACIONES Nena dhe Videos bollshme

Kliko imazhin më poshtë për video

Pjesë

Shitësit Featured e javës: Parsons Farm dhe Absoulutely Juicy

Kliko imazhe për videonPjesë

Shitësit zgjedhura e javës: Subtle Origjina Farm, prodhojnë Amaro-së

Kliko imazhe për videonPjesë

Cameo Kafe, akra Naked zgjedhura Shitësit e javës

Cameo Kafe-pjekur shumë shumë afër çun (kliko për të parë videon)

Naked Akra-First Timers (kliko për të parë videon)

Kemi pasur aq shumë fun në tregun tonë të parë. Më shumë trajton dhe eksitim në rrugën për javën e ardhshme!

E diela 6/10
Music: Eric Tworivers

Lotari: Alameda Brewing

Workshop: Kombucha Brewing 101

Dhe në temën e brews ... shënojë kalendarët tuaj për e martë, 12 Qer- Zjarri në malin do të jetë për ndarjen e disa prej Happy Hour tyre vazhdon 3-6 në Fremont Vendndodhja. Dilni, kanë një pije dhe të na mbështesin!

Pjesë

Tregu i parë - e diel 6/3

Ne kemi marrë 20 tregut qëndron mbushur me perime, manaferrat, lule, pasta, pies, pjekur kafe në çun, bimë fillon dhe më shumë! Me ushqim përfshirë tamales, okonomiyaki, lëng të freskët shtrydhur, cupcakes mes trajton të tjera të shijshme ju do të duan të qëndrojnë për një kohë. Tema e ditës është "Get Kopshti juaj rritje!" Dhe ne do të jetë bërë një ditë të tërë të punëtorive. Eja poshtë dhe për të sjellë familjen tuaj, miqtë dhe fqinjët. (Dhe në qoftë se nuk është e mjaftueshme për të marrë ju nga të tregut ne do të jetë gjithashtu raffling jashtë një lirë ngarkesës-deri në 7 metra-e përzierje plehrash të dhënë nga Recology dhe një certifikatë $ 100 akorduar biçikletë deri dhuratë nga Link-bileta Zhdukur $ 2 secili apo 3 bileta për $ 5)

Falë New stinët Tregut ne jemi në gjendje që të shkojë $ e parë 5 të përfitimeve SNAP / Oregon Trail, shumë zhurmë për dollar tuaj të tregut!

Si gjithmonë, tavolina komunitetit do të jetë në dispozicion për fqinjët për të shitur apo gjëra të tregtisë ato janë rritur apo të bërë-në mënyrë të dalë dhe të mbështesë fqinjët tuaj gishtit të gjelbër ose të përpjekjeve artistike! (Disa kufizime zbatohen, hapësira tryezë është të vijë më parë, së pari shërbeu)

Orari për 3 diel Qershor
10:30 Kids shëndetshëm: Taekwondo Demo nga US West Coast Taekwondo
Tool 12noon Ted Koha Kopshti Tool Mprehje dhe Mirëmbajtja Workshop
12:30 Makai Westfall kopshtarisë Qëndrueshëm, Permakulturës dhe Companion Mbjellja
Menaxhimi 01:00 oborri Fermat Integruar Pest
Kopshtarëve Master do të jetë në dorë gjatë gjithë ditës për t'iu përgjigjur pyetjeve dhe të sigurojë këshilla të ekspertëve.

Music: Janet Julien me Petty Cash dhe Dan Haley

"Like" ne: www.facebook.com / cullycommunitymarket

Nëse jeni të interesuar në vullnetarizmit, dhuruar çmime lotari, apo shitje kontakt info@cullycommunitymarket.org

Pjesë

E diela parkways

Ne patëm një shpërthim të dielën parkways. Ajo ishte aq e madhe për të dal në lagje për të le të gjithë e dinë në lidhje me planet e mëdha që kemi në dyqan. Ne i patëm dhënë larg një certifikatë dhuratë nga Recology për një ngarkesë të lirë të përzierje plehrash (deri në 7 metra!) Dorëzuar. Fituesi ishte ngacmuar super!

Ne do të raffling jashtë shume certifikata dhuratë plehrash dhe shpërblime të tjera të mëdha në treg, i cili fillon 3 qershor. Ne gjithashtu do të jetë në karnaval Rigler Shkollës në 25 maj. Rd! Shikoni kalendarin ngjarje dhe listën e shitësit për përditësimet më të fundit!

Pjesë

Thank ju mund të!

Ne jemi aq të tronditur për të pranuar një grant $ 500 Nga çun Shoqata e Fqinjët për të na ndihmuar të përhapur fjalën për tregun tonë. Që nga fillimi, CAN ka qenë mbështetës i tregut dhe vazhdon të jetë një partner i madh. Herën tjetër që ju shihni Kathy apo çfarëdo të tjera mund të hipte anëtarë-ju lutem jepni atyre një përzemërt "faleminderit!" Për të ndihmuar për të bërë të mundshme të tregut.

Për më shumë informacion rreth Shoqatës çun të Fqinjët-shikoni faqen e tyre të internetit këtu: http://www.cullyneighbors.org , ose më mirë akoma-pjesë në një takim mujore. (E martë 2 e muajit të 7-09:00 Grace prezbiterian Kisha). Takimi i ardhshëm është 12 qershorit.

Pjesë

Mirë se vini në Menaxher tonë të Tregut të Ri

Ne jemi shumë të kënaqur që të ketë Anne Chenot në bord si Menaxher tonë të ri të Tregut. Ndërsa i ri në këtë rol, ajo nuk është i huaj për të Tregut çun Komunitetit. Ajo ishte një shitës me ne vitin e kaluar me Badger Farm Urban dhe familja e saj i bën ato të tmerrshme çun bluza keni parë nëpër lagje. Anne është përgjuar në skenën vendore bujqësore dhe është një burim i madh dhe një shtesë e mrekullueshme për ekipin e tregut. Mirë se vini Anne!

Anne, la, në stendat e saj në treg verën e kaluar.

Pjesë

Tregu çun Komuniteti kërkon vullnetarëve të përkushtuar

Tregu çun Komuniteti kërkon një Menaxher të Tregut dhe disa vullnetarë të përkushtuar për Planifikim Winter / Pranvera dhe Operacioneve të Tregut për 2012 Summer Season. Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë për të dhënë përsëri në komunitetin tuaj, shtoni të rinisë suaj, ose grihë aftësitë tuaja të menaxhimit të projektit kjo është një mundësi që të mos humbasë.

Tregu çun Komuniteti është duke planifikuar për sezonin e tij të dytë në NE 42 dhe lokacioni NE Killingsworth. Kjo është një, të gjitha-vullnetare, tregu unik komunitet-centric kërkojnë ide të freskëta dhe energji. Ju lutem konsideroni bashkuar me ekipin tonë dhe duke marrë një rol të udhëheqjes për të bërë këtë treg të suksesshëm. Për të shprehur interesin, ju lutem dërgoni një e-mail me info@cullycommunitymarket.org. Ju lutemi të ndajnë ndonjë aftësi të veçanta që ju mendoni që janë të rëndësishme dhe një deklaratë të shkurtër për atë që ju interesojnë më për t'u bashkuar me bazë ekipit çun Tregut Komunitetit.

Pjesë