Faleminderit për një sezon të madh

Renia është këtu që do të thotë se tregu ka përfunduar! Faleminderit për të gjithë që ka bërë ky treg të jetë e mundur, dhe ka shumë prej jush! Ne kemi pasur një shumë të fun dhe ton mësuar dhe janë të ngazëllyer për të planifikuar për vitin e ardhshëm. Nëse jeni të interesuar për të ndihmuar në plan të tregut ose të dëshironi të ndani idetë tuaja ju lutem na e-mail në volunteer@cullycommunitymarket.org.

Pjesë

Çun Fair Shteti = awesome

Çun Panairi i vendit të dielën e kaluar ishte fun. Ka pasur lojëra, konkurse, dhe shumë e ha të mirë! Ishte mitik-në sajë të të gjithë ata që erdhën!

Tool Mprehje Workshop Ted

Splash!

Krijo Mjaft bën tjegull All-Natyrore Cleaner

My Story Portret Trego

Big veggie Contest Entries

Badger Farm Urban

Jam më i mirë Fituesi Shows Off Her vishnje Jam

Pjesë

Orari i ngjarjeve për gusht 28

Ja se çfarë ne u rreshtuar për të dielën e ardhshme, folks!

Konkurseve - Të gjitha moshave dhe aftësive të mirëpritur. Ne do të votojnë në 01:00
Jam më i mirë (lloj eatin ')
Perime Biggest homegrown
Weirdest / Funniest homegrown perimeve

Lojra! Këto do të zhvillohet gjatë gjithë ditës.
Cornhole Championship (jeni ju më të mirë çun ka parë ndonjëherë?)
Veza-on-lugë garë
Tullumbace ujit hedhje

Punëtoritë! Mos humbisni mundësinë për të mësuar diçka nga vendasit çun.
10:00 - Master Riciklimi dhe Kompostimi
11:00 - Tai Chi Demonstrimi
12noon - Krijo shumë jo-toksike pastrues dhe produktet e trupit
13:00 - Tools Kopshti mjet mprehje Ted dhe Mirëmbajtja

Aktivitetet Bonus përfshijnë: Një kamion zjarr nga Fire Station 14 do të japë demo fëmijët 'sigurisë, My Story Portrait Gallery Show, demo Chef Catherine-së gatim tregut, Toe përgjimin Music, dhe të njëjtat të mëdha të tregut favorites-Tamales, manaferrat, veggies, vepra artizanale ftohtë, lule të pabesueshëm dhe të hedhura e këtushme e karaktereve.

Pjesë

Ejani në 28 Fair gusht!

Yeehaw! Është Panairi i vendit çun dhe kjo është gonna të jetë një wagonload e fun!

Ajo do të zhvillohet në të njëjtën ditë si Panairin e Rrugës Asociimit i 42 Ave Biznes28 gusht dhe ju mund të ecin nga një deri në të tjera, nëse ju pëlqen. Panairi Rruga fillon pak më vonë në mesditë, por ne të fillojë në treg pak më herët në 10. Ne e dimë se është një shumë e "panaire", por më shumë merrier dhe ju do të jetë në gjendje të bëjë një ditë të saj.

Kjo gjë është gonna të jetë e fun! Ju lutem kontrolloni sërish së shpejti për orarin tonë të ngjarjeve për të ditës, të cilat ne jemi ende duke planifikuar. A e konsideroni veten loja e kampionit cornhole së çun? Ejani poshtë dhe të provojë atë!

Më shumë për të ardhur ....

>>> Shkarko çun Fair Shteti aviator këtu <<<

Pjesë

Urime Maria!

Tregu çun Komuniteti është krenar për të paraqitur së pari Bëjeni Çmimi juaj bursë Tregut të Maria e Creations Nena-së. Maria ka qenë me Tregut çun të Komunitetit që nga fillimi, shitjen tamales shijshme dhe hartuar bukur bizhuteri-dhe gjithmonë me një buzëqeshje. Ajo është një pronar i ri i biznesit i cili leveraged aftësitë e saj gatim në një recetë për sukses dhe partneriteteve të komunitetit. Tregu çun Komuniteti njeh përkushtimin Maria dhe është shumë i kënaqur për të promovuar një sipërmarrës humbje e ngjyrës të drejtë nga lagjen tonë. $ 300 bursave është dhënë bujarisht nga Amerika e Gjelbër , një organizatë jo-fitimprurëse që promovon mjedisor dhe social të bizneseve të përgjegjshme. Maria do të përdorni bursë për të paguar për Multnomah Qarkut licencë të përkohshme të saj restorant dhe kërkohet primet e sigurimit për të shitur në treg. Kur nderua me çmimin Maria ajo u ngacmuar të jetë pjesë e tregut dhe shpreson për të parë atë të rritet.

Ted dhe Amanda paraqesë Maria me kontroll për dhënie.

. Herën tjetër që ju jeni në treg, ju lutem të ndaluar nga për tamales dhe të përgëzoj fituesit tonë të mrekullueshme.

Pjesë

Çun Krenaria, Giant Kale, Best Mjeshtëri

Ju nuk doni të humbas! Bëhu i pari në bllok tuaj për të marrë një çun T-shirt shitur nga vet tonë Badger Farm Urban, ose një të veçantë artizanale DELMAR! Subtle Origjina Farm kishte panxhar gjigande, atëherë gjigant lakër jeshile-çfarë do të jetë e ardhshme? Vijnë më poshtë për të tregut-ne mendojmë se ju do të jetë i habitur!

Një klient i lumtur!

Alligators, Roosters, Bluebirds-oh!

Kontrolluar nga vajra esenciale me një lakër jeshile gjigante në tërheqje.

A do të merrni ndonjë pije freskuese se kjo? Merrni një të dielën!

Pjesë

Dita-Ende Rainy Tregut Fun!

Përkundër shiut të dielën, ne ende kishte fun. Ne edhe kishte një vullnetar të ri të ardhur për të ndihmuar të pastër-up. Ka shumë më shumë në dyqan për javën e ardhshme, kështu që eja jashtë!

Ne u përpoq për të qëndruar të thatë!

Subtle Origjina Farm kishte disa panxhar të mahnitshme!

Pjesë

Të dielën në Tregut

Disa foto për ju për të shijuar nga dita e tregut 10 korrik!

Kënaqësitë oborrin e shtëpisë-rritur e Badger Farm Urban

Komuniteti Tabela art!

Pjesë

Ne Won! Në sajë të ju-ne mori grantin nga Amerika e Gjelbër!

Ne fitoi një grant $ 1000 nga Amerika e Gjelbër. Pas gjetjes ton vota nga blerësit, mbështetësit dhe miqtë, ne kemi qenë në gjendje të tregojnë se Tregut çun Komuniteti është i gjallë, mirë, dhe në rrugën e madhështisë. Ne do të përdorë paratë për të zgjeruar mundësitë ekonomike për fqinjët tanë dhe për të marrë edhe më shumë e komunitetit tonë në kontakt me të shëndetshme, ushqime të rritur në vend.

Stay tuned për më shumë përditësime mbi grantin dhe për disa plane emocionuese në punimet në bashkëpunim me Panairi i Rrugës në Ave 42 të dielën 28 ​​gusht.

Në ndërkohë ... mos harroni të ndaluar nga të Tregut të dielën për një shportë e manave, bunches e zarzavate dhe tamales shijshme. Lartë atë me një trajtojnë ëmbël shumë-ju e meritoni atë! Ne gjithashtu do të presë dy akte të reja të tmerrshme lokale muzikore dhe shumë shanse për të arritur me miqtë dhe fqinjët.

Nuk mund të presim për të parë ju atje!

Pjesë

SNAP Matching në Tregut

Hi miq. Kjo është shënim të shpejtë për të mos e dini se ne kemi të parakohshme (Supplemental ushqyerit Programi i Asistencës) në dispozicion në tregun tonë. Ne gjithashtu do të përputhen deri në $ 5, falë një granti bujare nga Nju stinët Tregut!

Ejani në tryezë Informacionit dhe ne do të vendosni ju me argumentet druri që mund të përdoren si para të gatshme në ushqimin tonë të freskëta dhe të prodhojnë shitësit. Ne gjithashtu mund të përgjigjen për çdo pyetje ju mund të keni në lidhje me programin.

Pjesë